Ja skena ku Papa Françesku do të mbajë meshën në 21 shtator
Teksa punimet për rikonstruksionin e sheshit "Nënë Tereza" në kryeqytet janë futur në fazën e fundit, Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto që tregon skenën prej ku Papa Françesku do të mbajë meshën e posaçme me 21 shtator në Tiranë.

“Skena e ngjarjes historike te 21 shtatorit, prej ku Papa Françesku do te jape meshen e posaçme dhe te shumepritur” shkruan Rama.
Vizita e Papa Franceskut në Tiranë në datën 21 shtator do të jetë nën masa të rrepta sigurie. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 09:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori