Ja pritja që i bëhet ekskordes së Papës në rrugën e Durrësit (FOTO-LAJM)

Tirana është zgjuar sot nën “pushtetin” e besimtarëve, të cilët presin Papa Franceskun për mbajtjen e Meshës së Shenjtë në sheshin “Nënë Tereza”. Qytetarë të shumtë të mbërritur në Tiranë nga qytete të ndryshme të vendit, por edhe besimtarë të Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë, dhe vendeve të tjera evropiane janë mbledhur në sheshin “Nënë Tereza” për të marrë bekimin e Atit të Shenjtë.

Disa prej tyre i kanë preferuar ta pershendesin papën, sapo ai ka hyrë në rrugët e kryeqytetit. Ja pritja që i bëhet ekskordes së Papës në rrugën e Durrësit. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori