Ja lista fituesve nė Universitetet shqiptare
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Maturantėt qė konkuruan pėr nė universitete mėsojnė sot nėse kanė fituar njė vend nė auditoret e tyre. Listat afishohen nė tė gjithė universitetet pėr tė gjitha degėt. Pas shpalljes sė listave fillon rregjistrimi me njė afat kohor tė pėrcaktuar, jo mė shumė se njė javė. Pas pėrfundimit tė rregjistrimeve bėhet bilanci i vendeve vakantė, ēka nuk do tė thotė se bėhen shtesa artificiale, por shtesat bėhen duke i ngjitur nga poshtė lart. Nėse nė preferencėn e parė njė kandidat ėshtė djegur pėr pak pikė dhe krijohet njė vend bosh, atėherė atėherė ai mund tė futet nė varėsi tė kuotave tė mbetura bosh. Kėtė vit humbėn tė drejtėn e studimit pėr nė universitete rreth 4500 nxėnės, ndėrkohė qė rreth 150 nxėnėsve iu hoq e drejta e frekuentimit tė shkollave tė larta pasi testet e tyre rezultuan tė kopjuara. Nė listėn poshtė, ėshtė lista e fituesve me ID-nė e studentit, pikėt totale dhe numrin e preferencės sė fituesve.


<center>

Shikoni listėn e fituesve (PDF)

center>
Shtuar më 13/09/2010, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.