Ja lista e te lenduarve ne aksidentin ne Austri
Albeu.com
Ministria e Puneve te Jashtme te Kosovës përmes një njoftimi bën të ditur listën e të lënduarve në aksidentin e trafikut, që i ndodhi mbrëmë një autobusi të Kosovës, 22 km larg Vjenës.
MPJ thekson se kjo listë i është dorëzuar Ambasadës së Kosovës në Vjenë nga Ministria e Rendit të Austrisë. Theksohet po ashtu se identiteti i 6 viktimave ende nuk është bërë publik. Ja edhe lista e të lënduarve:

1. Szabo Gergely (29)
2. Faton Pajaziti (20)
3. Qazim Gashi (65)
4. Ilona Sulimanowitsch (8)
5. Emine Osmani (41)
6. Asa Beqiri (58)
7. Bashkim Heta (27)
8. Jozsef Nagy (33)
9. Nadire Ibrahimi (32)
10. Nehat Idrizi (32)
11. Sami Suli (1 muaj)
12. Kadri Trolli (40)
13. Selim Rukovci (42)
14. Sheride Rexhepi (56)
15. Zendrim Ferizi (16)
16. Qëndresa Ferizi (4)
17. Sheremet Ferizi (42)
18. Igballe Ferizi (42)
19. Ramadan Velia (56)
20. Milaim Limani (57)
21. Sefer Spahia (66)
22. Zylfie Fanaj (48)
23. Ajshe Berisha (47)
24. Sali Klaiqi (67)
25. Avdyl Bellaga (67)
26. Samet Hoxha (31)
27. Sahit Ibrahimi (58)
28. Retscha Retzem (61)
29. Adelina Deliu (20)
30. Fatmir Bytyqi (31)
31. Ramiz Ahmeti (60)
32. Milaim Ibrahimi (40)
33. Nijazi Fanaj (50)
34. Medi Limani (47)

Si dhe dy të tjerë, identiteti i të cilëve nuk është mundur të saktësohet.
MPJ ka publikuar edhe numrat e telefonave të tri spitaleve ku janë vendosur 36 të lënduarit.

Telefonat kontaktues:

Spitali Wiener Neustadt: +43 2622 3210
Spitali në Mödling: +43 2236 2040, dhe
Spitali në St. Pölten +43 3743 3000
Shtuar më 22/02/2010, ora 23:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori