Ja kush është emigranti që vrau veten brenda terminalit të Rinasit
Një emigrant shqiptar vrau veten ditën e sotme në Aeroportin e Rinasit, teksa ka hipur në një lartësi të konsiderueshme dhe është hedhur që andej.

Policia nga hetimet bën me dije se viktima është J. Kapllani, 23 vjeç. Veprimi i tij ka ngjallur edhe panik mes udhëtarëve.

Burime nga “Panorama” thonë se shqiptari është 35­vjeçar dhe banonte në Mynih të Gjermanisë. Ai sapo kishte mbërritur nga Gjermania me avion dhe ka kryer aktin e vetëvrasjes. Shqiptari.

Policia pohon se ka dyshime të forta se ai vuante nga depresioni dhe kjo mund ta ketë shtyrë në aktin ekstrem.

Një dëshmitar në vendngjarje tha se Kapllani, para se të hidhej nga
kati i dytë i terminalit thirri: “Jam Spiderman”, personazh i filmave për fëmijë. /Albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 18:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori