Ja kush janë shqiptarët që kanë humbur jetën në Siri
Lufta në Siri ka bere qe shumë të rinj shqiptarë të shkojnë dhe të luftojnë në këtë shtet.

Disa prej tyre për të luftuar kundër regjimit të Baschar Al Assadit, e disa edhe për shkak të besimit fetar, transmeton Portali Albeu.com.

Më poshtë janë emrat e personave që kanë humbur jetën ne Siri

SHQIPËRIA

1. Halit Maliqaj nga Tirana
2. Ermal Xhelo nga Vlora
3. Omer Albani
4. Edu Samed nga Pogradeci
5. Bledar Hamza nga Pogradeci.
6. Diamand Rasha nga Elbasani.

KOSOVA

1. Muhamed Koprova nga Mitrovica
2. Atdhe Deva nga Peja
3. Pajtim Ulliri nga Lipjani
4. Naman Demolli nga Prishtina.
5. F.S nga Prishtina
6. Valon Musliu nga Skënderaj
7. H.Dema nga Kaçaniku
8. Musë Ahmeti nga Kaçaniku
9. Hetem Sinan Dema nga Kaçaniku

MAQEDONIA

1. Rasim Zeqiri nga Gostivari
2. Alim Osmani nga Shkupi
3. Egzon Avdyli nga Shkupi
4. Nimetullah Imeri nga Shkupi
5. Sami Abdullahu nga Shkupi
6. Rasim Zeqiri nga Gostivari
7. Rasim Bellovishta nga Gostivari.

LUGINA E PRESHEVËS

1. Muaz Ahmeti nga Tërnoca e Bujanocit./albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori