Ja kërkesa e PD për shkarkimin e Vangjush Dakos (FOTO LAJM)

Pëlqej
Këshilltarët bashkiakë të Partisë Demokratike në Durrës dhe deputetët e këtij qarku, kanë dorëzuar dje në zyrën e kryeministrit kërkesën zyrtare për shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Bashkisë, Vangjush Dako, për shkeljet e rënda të ligjit duke favorizuar lirimin nga burgu të Lulzim Berishës, kreu i krimit të organizuar në këtë qytet.

"Jashtë rasteve të parashikuara në ligj, Vangjush Dako ka garantuar punësimin e Lulzim Berishës. Dako ka kryer shkelje të rënda, duke lëshuar vërtetim për punësim pa u mbështetur në asnjë ligj të Republikës së Shqipërisë". /albeu.com/


Shtuar më 16/12/2016, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori