Ja identiteti i viktimave te aksidentit rrugor ne Vjene
Albeu.com
Janë identifikuar 5 nga 6 viktimat e aksidentit të djeshëm në Austri. Sipas mediave kosovare, ato janë 2 shoferët e autobusit që pësoi aksidentin tragjik, Dragan Mihajloviç nga Kamenica dhe Ismajl Pajaziti nga Ferizaj.
Në këtë aksident kanë humbur jetën edhe tre pasagjerë, Sadik Dellova, Mehmet Shkodra dhe Bashkim Bytyçi. Ndërkohë që ende nuk bëhet i ditur emri i viktimës së gjashtë.

Ministria e Jashtme kosovare, përmes një njoftimi, ka bërë të ditur listën e të lënduarve në aksidentin e autobusit kosovar, 22 km larg Vjenës, gjatë udhëtimit për në Gjermani.


Ja edhe lista e të lënduarve:

1. Szabo Gergely (29)
2. Faton Pajaziti (20)
3. Qazim Gashi (65)
4. Ilona Sulimanowitsch (8)
5. Emine Osmani (41)
6. Asa Beqiri (58)
7. Bashkim Heta (27)
8. Jozsef Nagy (33)
9. Nadire Ibrahimi (32)
10. Nehat Idrizi (32)
11. Sami Suli (1 muaj)
12. Kadri Trolli (40)
13. Selim Rukovci (42)
14. Sheride Rexhepi (56)
15. Zendrim Ferizi (16)
16. Qëndresa Ferizi (4)
17. Sheremet Ferizi (42)
18. Igballe Ferizi (42)
19. Ramadan Velia (56)
20. Milaim Limani (57)
21. Sefer Spahia (66)
22. Zylfie Fanaj (48)
23. Ajshe Berisha (47)
24. Sali Klaiqi (67)
25. Avdyl Bellaga (67)
26. Samet Hoxha (31)
27. Sahit Ibrahimi (58)
28. Retscha Retzem (61)
29. Adelina Deliu (20)
30. Fatmir Bytyqi (31)
31. Ramiz Ahmeti (60)
32. Milaim Ibrahimi (40)
33. Nijazi Fanaj (50)
34. Medi Limani (47)

Si dhe dy të tjerë, identiteti i të cilëve nuk është mundur të saktësohet.
MPJ ka publikuar edhe numrat e telefonave të tri spitaleve ku janë vendosur 36 të lënduarit.

Telefonat kontaktues:

Spitali Wiener Neustadt: +43 2622 3210
Spitali në Mödling: +43 2236 2040, dhe
Spitali në St. Pölten +43 3743 3000
Shtuar më 23/02/2010, ora 17:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori