Ja fotot e rrëzimit të helikopterit të MB-së (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Një helikopter i Ministrisë së Brendshme besohet se është rrëzuardje nga të shtënat e armëve. Televizioni A1 Report sjell foto të helikopterit që ka rënë në fushë pas sulmit me armë nga ana e kultivueve të kanabisit.

Fatmirësisht nuk raportohen lëndime në njerëz pas këtij incidenti. Policia nuk e ka pranuar zyrtarisht rënien e helikopterit, por fotot e sjella nga A1 Report,të bëra në afëris të fshatit Pult, në ditën e dytë të aksionit, shihet helikopteri i ulur në një vend të papërshtatshëm. Mësohet se ​helikopteri gjerman BO 105 është i goditur nga 7 plumba. Njëri ka goditur serbatorin, një tjetër tubin e vajit, dhe një plumb i tretë ka rrezikuar pilotin kryesor duke hyrë nga poshtë sediljes së pastme dhe kaluar përmes gabinës duke dalë në xhamin e përparmë vetëm pas centimetra larg kokës dhe thuajse ngjitur me veshin e pilotit.
Shtuar më 27/08/2014, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori