Ja emrat e personave të shpallur në kërkim për atentatin në Dajt
Blutë e Tiranës kanë bërë të mundur identifikimin e autorëve të dyshuar të vrasjes së djeshme në Linzë. Nga kryerja e veprimeve të para hetimore është bërë e mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim për shtetasit:

1- Ervis Martinaj, 33 vjeç
2- Emiljano Nina, 20 vjeç
3- Mirsad Kuçanaj, 28 vjeç
4- Bujar Hasani, 32 vjeç
5- Oliver Gjoka, 29 vjeç.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pasi kanë debatuar me viktimën Enton Nikaj dhe të dëmtuarin Ismet Gaxherri, janë konfliktuar fizikisht dhe më pas kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij.

Si pasoje ka gjetur vdekjen shtetasi Enton Nikaj, si dhe është plagosur me mjete të forta shtetasi Ismet Gaxherri. Pasi kanë realizuar krimin, autorët janë larguar me automjetin tip Mercedes Benz me targa AA 725 MD, i cili figuron i rregjistruar në pronësi të shtetasit Enton Nikaj. Gjatë kqyrjes të vendit të ngjarjes, janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një gëzhojë model 54. /albeu.com/

Shtuar më 12/11/2015, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori