Ja dhurata që Papa Françesku i bëri presidentit Nishani (FOTO-LAJM)

Papa Francesku i dhuroi sot Presidentit Bujar Nishani një kopje dixhitale të Mesharit të Gjon Buzukut, që do t’i shtohet thesarit të Bibliotekës Kombëtare. Nderkohë që gjatë takimit në Presidencë,
Presidenti Nishani i bëri Atit të Shenjtë dhuratë një portret të gdhendur në argjend të Giovanni Francesko Albanit, Papa Clemente XI, me origjinë shqiptare, të shoqeruar me citatin “Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut!”. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori