Ja dhurata e myslimanëve për Papën (FOTO LAJM)

Papa Françesku ka takuar sot edhe krerët e komuniteteve fetare në Shqipëri.

Gjatë takimit me kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kryetari i saj, Skender Bruçaj i ka dhuruar Papës një pikturë shumë të veçantë, në të cilën pasqyrohej realiteti shekullor i popullit shqiptar, Kisha dhe Xhamia përballe njëra-tjetrës te lidhura me një varg flamujsh kombëtarë, si simbol i bashkëjetesës dhe harmonisë. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 22:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori