Ja cfarë thotë SHBA për arrestimin e Prengës dhe tërheqjen e Ndokës
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas arrestimit të deputetit Armando Prenga dhe lënies së mandatit nga ana e Arben Ndokës.

Ambasada shprehet se përshëndet këto dy vendime të drejta.

Në njoftim thuhet se këto vendime përfaqësojnë përparim të mirëfilltë për Shqipërinë, drejt një sistemi politik me drejtues të standardeve të larta etike. /Albeu.com/
Shtuar më 08/09/2015, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori