Ja çfarë thotë Nard Ndoka për emërimin e Idrizit si nënkryetar Kuvendi
Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka ka komentuar emërimin e Shpëtim Idrizit si nënkryetar të Kuvendit të Shqipërisë.

Ndoka shprehet se fakti që Ilir Meta dhe Shpëtim Idrizi i përkasin besimit islam, prishin balancat fetare të përfaqësimit.

Ja çfarë shkruan Nard Ndoka në Facebook

Rrokadë në kryesinë e Kuvendit! Ngjitet Idrizi, ulet Dule! 'Islamizohet' më tej drejtimi i Kuvendit të Shqipërisë, Z.Meta i njohur si nje praktikant bektashi (Baba Meta), tashmë do të ketë ndimes te tij Idrizin, një praktikant i besimit islam (verejtur kohet e fundit në radhet e para në xhami duke u falur).

Doreheqja e Dules, vjen fill pas votimit të Idrizit, dorheqje morale dhe politike, që vështirson poziten e kryesisë së Kuvendit duke prishur imazhin nderkombetar dhe perfaqësimin real te deputeteve në Kuvend, ballancat fetare te ruajtura me kujdes nder vite në drejtimin e shtetit dhe Kryesinë e Kuvendit.

'Kauza' per çeshtjen çame po kthehet ne nje problem provokues per bashkjetesen fetare dhe perfaqesimin e minoriteteve në institucione! /albeu.com/

Shtuar më 21/05/2015, ora 20:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori