Ja çfarë do të ndodh me çmimin e lartë të biletave të avionit
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalë së tij në “Komunikimin Javor”, është shprehur se do të ulet çmimi i biletave dhe do të hapet aeroporti i Vlorë dhe i Sarandës.

“Një tjetër gjë interesante janë fluturimet që arritën në 116 gjatë verës së shkuar që krahasuar me 60 të një viti më parë përbëjnë një rritje 100%.

Kam bindjen e plotë se ndërtimi 4 vitet e ardhshme i aeroportit të ri kombëtarë ne Vlorës, dhe i aeroportit të ri turistik të Sarandës sëbashkull me ngritjen së shpejti dhe me rritjen e qëndrueshme vit pas vit të linjës ajrore shqiptare është rruga e duhur për ti shumëfishuar fluturimet turistike në Shqipëri si dhe për të ulur tarifat e papranueshme të aeroportit të Rinasit. Dhe po ashtu çmimet shumë të ekzagjeruar të biletave të avionëve për të cilat të gjithë qytetarët ankohen”, u shpreh Rama. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2017, ora 20:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori