Ivanov: Jo zgjidhje ofenduese per emrin
Albeu.com
Në zgjidhjen e problemit që Maqedonia dhe Greqia e kanë rreth emrit synojmë drejt kompromisit, por nuk do të pranojmë zgjidhje që e ofendon dinjitetin e qytetarëve tanë.Këtë në intervistën për gazetën "Blic" e deklaroi presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.
Sipas tij, nëse vjen deri te ndonjëfarë kompromisi racional, qytetarët e Maqedonisë do ta kenë fjalën e fundit.
Ivanov, në intervistën për "Blic", shton se njohja e pavarësisë së Kosovës është bërë na bazë të interesave kombëtare të Maqedonisë. /Makfaks/
Shtuar më 24/07/2009, ora 20:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori