Itali, sekuestrohen 16 ton mbeturina në kamionin e shqiptarit
Konfiskohen 16 tonë mbeturina plastike në Itali. Material është gjetur në bordin e rimorkios së një traktori që vinte nga Shqipëria, drejtuar për në pjesën veriore të Italisë.

Policia arriti të konstatonte dokumentacionin e rrallë në posedim të shoferit të automjetit, i cili ishte me kombësi shqiptare. Materiali, i cili ishte duke u transportuar në mënyrë të paligjshme, sipas hetuesve, ishte i përbërë nga mbeturinat e plastikës, të cilat nuk ishin të certifikuara për ripërdorim dhe gjithashtu ishin me mungesë të deklaratës në lidhje me origjinën e vërtetë dhe të riciklimit.
Shtuar më 18/06/2014, ora 17:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori