Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Itali, goditet rrjeti shqiptaro- italian i drogës
Policia italiane ka shkatërruar një rrjet të trafikut të drogës duke arrestuar disa persona mes të cilëve edhe shqiptare. Sipas mediave italiane hetimet për pronarin e një restoranti çuan në zbulimin e rrjetit të madh të drogës mes italianëve dhe shqiptarëve.


Massimiliano Fornaciari, 34 vjeç, menaxher i një taverne të famshme, furnizohej me drogë nga shumë shqiptarë, dhe më pas ai e shpërndante ne disa qytete.
Shqiptarët e arrestuar jetonin në zonat e Capannori, Altopascio, Pisa, Firence. Midis tyre është edhe Armand Caca, 27 vjeç, i cili rezulton të jetë një prej figurave kryesore të këtij rrjeti. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2013, ora 19:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori