Itali, goditet banda shqiptare
Një bandë shqiptarësh është shkatërruar nga policia italiane gjatë një operacioni në Reggio Emilia dhe Modena. Mësohet se në pranga kanë rënë 13 persona ndërsa 30 të tjerë janë shpallur në kërkim.


Banda shqiptare, operonte në të gjithë vendin, në vjedhjen e shtëpive. Sipas mediave, malli i vjedhur u shitej më pas në grupeve të specializuara për tregtimin e mallrave të përdorura. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2013, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori