Itali, arrestohen vrasësit e shqiptarit
Dy persona nga ish-Jugosllavia të akuzuar se ishin pjesë e një grupi që rrahën për vdekje një shtetas shqiptar janë arrestuar nga policia italiane.

Ngjarja ndodhi pranë një diskoteke në rrethinat e Firences, ku dy sllavët Elvis Asanovski, 34 vjeç dhe Sedat Bejzak, 36, rrahën për vdekje 21-vjeçarin Shahin Tusha. Dy të arrestuarit akuzohen për përleshje të dhunshme dhe vrasje të qëllimshme dhe janë dërguar në qeli. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2013, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori