Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Islami: Rusia përdor Gjeorgjinë kundër Kosovës
Albeu.com
Ish ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Kastriot Islami dhe diplomati hungarez Matias Eors ndodhen në Tbilisi për të vëzhguar situatën në rajonin e Osetisë së Jugut.Në cilësinë e të dërguarve të Këshillit të Evropës, dy diplomatët do të mbledhin të dhëna dhe do të hartojnë një raport mbi gjendjen e krijuar atje pas ndërhyrjes së trupave ruse në Gjeorgji.

Para nisjes, Islami deklaroi se Rusia po tenton të përdorë precedentin e Gjeorgjisë për të ndikuar negativisht në njohjen e pavarësisë së Kosovës. (Rel)
Shtuar më 19/08/2008, ora 19:53
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori