Ish zyrtare te larte te qeverise: Ne Shqiperi nuk ka burgje sekrete te CIA-s
Albeu.com
Ish zyrtare te larte te qeverise mohuan qe ne Shqiperi te kete burg sekret te CIA-s. Reagimi vjen nga ish-ministri i Mbrojtjes Pandeli Majko dhe ish-ministri i Rendit, Luan Rama pas lajmit te botuar nga “Washington Post” per ekzistencen e nje burgu sekret te CIA-s ne Shqiperi.Majko mohoi te kete marre nje kerkese te tille nga SHBA, por pohon se ne rast te kundert, pergjigjja e tij do te kishte qene pozitive. "Eshte llogjika me e mire e nje anetari te koalicionit anti-terror", pohoi Majko.
Nderkaq ish Ministri i Brendshem, Rama tha se pas sulmeve te 11 shtatorit nje zyrtare e CIA-s vizitoi zonen e Gjadrit, por theksoi se vizita e saj lidhej me kapacitetet e bazes ajrore te Gjadrit. "Kam vizituar Gjadrin i shoqeruar nga zyrtare dhe eksperte te huaj, por gjithcka ka qene lidhur me kapacitetet qe ofronte baza ajrore e Gjadrit", pohoi ish-Ministri i Rendit. bw
Shtuar më 25/11/2005, ora 18:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori