Ish-ushtaret e UCK-se nderpresin greven
Albeu.com
Greva e ish-ushtarëve të UÇK-së është ndërprerë mbrëmjen e së enjte. Vendimi për ndërprerjen e grevës, erdhi Këshillit organizativ i grevistëve dhe qeveria e Kosovës u pajtuan që të realizohen kërkesat e ish-luftëtarëve të UÇK-së.Lajmin e ka konfirmuar për Kohavisionin, Xhevdet Qeriqi, kryetar i Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të ish-luftëtarëve.

Ish- luftëtarët e UÇK-së kërkonin nga Qeveria e Kosovës zbatimin e Ligjit për vlerat e luftës së UÇK-së dhe përkujdesje për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës.
Shtuar më 18/04/2009, ora 01:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori