Ish të përndjekurit protesta para Parlamentit
Ish të përndjekurit politikë protestuan të enjten para Parlamentit në shenjë mbështetje për grevistët e urisë, të cilët kërkojnë dëmshpërblim nga Qeveria për vitet e burgut.

"Prej 21 vjetësh të drejtat na mohohen edhe në demokraci", thanë protestuesit.

Protesta u zhvillua e qetë dhe pa incidente, ndërkohë që greva e urisë së ish të përndjekurve, ka hyre tashme ne diten e 13-të. /albeu.com/

Shtuar më 04/10/2012, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori