Ish-kryeministri serb, Zoran Zhivkoviç, angazhohet për ndarjen e Kosovës
Albeu.com
Ish kryeministri i Serbisë Zoran Zhivkoviq ka potencuar se negociatat midis shqiptarëve dhe serbëve për të ardhmen e Kosovës janë të gjykuara për dështim përderisa nuk fillojnë bisedimet për ndarje të Kosovës."Bisedimet shqiptaro-serbe nuk do të kenë shumë mundësi për sukses nëse nuk bisedohet për temat që çojnë në zgjidhje më pak te keqe. Ideja e ndarjes së Kosovës është e keqja më e vogël për të dyja palët" ka thënë Zhivkoviq.
Shtuar më 15/08/2007, ora 15:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori