Ish-Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është kthyer në Kosovë
Albeu.com
Ish-Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, dje pasdite është kthyer në Kosovë dhe pa asnjë prononcim për gazetarët shkoi në shtëpinë e tij në Prishtinë.Tribunali i Hagës e ka liruar me kusht z. Haradinaj, duke ia dorëzuar përfaqësuesit e UNMIK-ut. Vendimi i Gjykatës u mor në seancën e së hënës derisa Prokuroria nuk apeloj kundër këtij vendimi. Ndryshe, shumë analistë ndërkombëtarë besojnë se lirimi me kusht i z. Haradinaj do të ndikojë pozitivisht në zhvillimet politike në Kosovë në këtë fazë kaq kyçe për vendin. qik
Shtuar më 10/06/2005, ora 15:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori