Investimi i Bashkisë, rrugë e re në zonën e Astirit
Periudha e verës po shfrytëzohet maksimalisht nga Bashkia e Tiranës për të realizuar investimet në përmirësimin e infrastrukturës, ku një vëmendje të veçantë i është kushtuar zonave në periferi.

Mjetet e rënda të Bashkisë po punojnë me intensitet për ndërtimin e rrugës "Tom Plezha" në zonën e ish-komunës së Kasharit, e cila u vjen në ndihmë qindra familjeve që jetojnë në zonën e Astirit.

“Këtë verë vëmendja tek Astiri - Unaze e Re. Fillon rruga Tom Plezha që dhe ish-zonat e komunës Kashar të trajtohen njësoj në Tiranën e madhe ”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori