INUK vijon aksionin e prishjes së ndërtimeve pa leje në Tiranë
Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar vijoi edhe sot aksionin per prishjen e objekteve pa leje pergjate rruges se Elbasanit. Gjate aksionit pati debate mes drejtuesve te INUK dhe pronareve te ketyre objekteve.

Keta te fundit i kerkuan kryeinspektortit Zyhdi Dajti afat per te nxjerre orendite nga shtepite. Duke pranuar kerkesen e banoreve, INUK u dha afat deri te dielen banoreve. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 17:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori