Vlorë, INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve
Kanë shërbyer si bare verore ndër vite dhe do ti hapin rrugë ndërtimit të shëtitores. Një nga objektet e shkatërruara është edhe lokali tre katësh me pronar Lad Varfin.

Pronari i godinës sipas familjarëve ndodhet jashtë shtetit. Ata deklarojnë se nuk janë njoftuar më herët për prishjen e godinës duke pretenduar se objekti është me leje të rregullt ndërtimi nga bashkia”.

“Më parë duhej të ishte bërë njoftimi nga policia ndërtimore apo bashkia, të përcaktohej shuma që duhej kthyer pronarit për dëmin e shkatuar dhe pas firmosjes së procesverbalit të përbashkët të kryhej veprimi i shkatërrimit të objektit” shprehet njeri prej pronareve. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2013, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori