INUK ndërpret punimet për pallatet tek diga e Liqenit
Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, ka urdhëruar sot ndërprerjen e punimeve të pallateve shumëkatëshe pranë digës së Liqenit në Tiranë.

“INUK i konsideron nul dhe të pavlefshme dy vendime të kryetarit të Bashkisë Tirane: nr.9967/7 dhe nr. 9967/13”, thuhet më tej në qëndrimin zyrtar.

INUK bën me dije se vendimi vjen në ushtrim të detyrave dhe përgjegjësive të veta ligjore. Prej disa muajsh, në zonën poshtë digës së Liqenit ka nisur ndërtimi i disa pallateve shumëkatëshe. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2015, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori