INUK, aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje buzë liqenit të Ohrit
INUK nisi mëngjesin e sotëm aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje dhe në kundërshtim me të gjitha kushtet urbanistike në liqenin e Ohrit, në aksin rrugor Lin- Pogradec.

Mes tyre ka objekte që kanë marrë leje pranë organeve vendore të planifikimit për një kat dhe kanë shkuar deri në tre kate, ka shkelje të distancave me bregun e liqenit etj. Ky aksion do të vazhdoje deri në lirimin e këtij aksi. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori