INUK, aksion për heqjen e tabelave reklamuese
Pëlqej
Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për largimin e tabelave reklamuese nga akset e ndryshme rrugore. Ndërhyja e INUK me fadroma është përqendruar në rrugën Qafa e Kasharit-Rinas dhe Qafë e Kasharit - Laprakë.

Sipas INUK, thuhet se janë evidentuar rreth 40 tabela reklamuese të paligjshme, të cilat do të hiqen në këtë aks rrugor. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori