Integrimi, Hoffman: Bashkëpunim qeveri-opozitë
Ambasadori gjerman në vendin tonë, Helmut Hoffman këshillon qeverinë dhe opozitën të bashkëpunojë për realizimin e reformave të cilat do të hapnin rrugën integrimit në BE të Shqipërisë. Gjatë forumit me temë ‘Perspektiva gjermane për zgjerimin e BE-së” Hoffman vlerësoi progresin e deritanishëm të Shqipërisë, por këshilloi të mos ecet me ankesa ndaj KiE-s.

“Shqipëria ka bërë mjaft progres, qeveria e re hapa inkurajues, por mos ecni në rrugën e pafundme me ankesa për KiE.Nuk më inkurajon pamja e fundit. Qeveria dhe opozita të kryejnë rolet që iu takon, Opozita nuk është vetëm sulm, Qeveria e re të ndalojë praktikat e vjetra”, tha Hoffman. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2014, ora 13:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori