Injorim total në Kuvend, Rama vë kufjet e ofendon deputetët (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama ka shkaktuar debate të ashpra që në nisje te seancës së Kuvendit, për shkak të një veprimi të tij tashmë të njohur.

Me të hyrë në sallë, ndërkohë që PD me Spahon po fliste në foltore, Rama ka vendosur kufjet duke mos pasur asnjë ide çfarë po ndodhte në sallë.

Kreu i grupit parlamentar të PD-së i kërkoi Ruçit që Rama të hiqte kufjet ose të dilte jashtë Kuvendit.

Spaho: Nëse ka nevojë të dëgjojë muzikë ka një dhomë atje, të shkojë e të dëgjojë, kjo tregon seriozitetin se sa seriozisht e merr këtë çështje. Kjo sjellje me vënies se kufjeve është e papranueshme.

Ruçi: Mund të jetë duke dëgjuar diçka

Spaho: Ta ndërpresë dhe të heqë kufjet

Ruçi: Kufjet janë për të dëgjuar më mirë juve. T’ju nderojmë, juve s’doni.

Basha: Mocioni është me kryeministrin, hiq kufjet!

Por ndërkohë që në Kuvend po bëhej debat për kufjet e kryeministrit, ai dukej mjaft i qetë pasi nuk ia kishte idenë për çfarë po diskutohej. /albeu.com/


Shtuar më 15/03/2018, ora 11:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori