Infektohet me COVID-19 mjeku shqiptar, lajmin e jep Pipero
Mjeku Pëllumb Pipero ka konfirmuar se mjeku Dhimitër Kraja, i cili u rikthye për të shrbyer në spital, është prekur nga kronavirusi.

"Drejtues spitali nuk ka sepse drejtuese është profesoreshë Najada. Por është shtruar profesor Dhimitri(Dhimitër Kraja) që ka qenë shef i spitalit.

Profesor Dhimitri u rikthye në detyrë pasi kishte dalë në pension. Mesa di është shtruar dje dhe ka shenja të lehta"- tha Pipero.


Shtuar më 31/03/2020, ora 22:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori