INCIDENTI/ Të rinjtë i prishin ditën e veçantë Ramës: Turp, turp, turp!
Në sheshin Skendërbej është zhvilluar ceremonia e ndezjes së dritave të bredhit të vitit të ri.

Në këtë ceremoni ka marrë pjesë Erion Veliaj dhe Edi Rama.

Sic është bërë zakon edhe në këtë organizim ku merr pjesë kryemi nistri Edi Rama ka ndodhur një incident.

Në grup të rinjsh kanë protestuar teksa Rama mbante fjalën e rastit dhe uronte qytetarët për festa.

Ata mbani në dorë një pemë të vitit të ri, e bërë me karton dhe në pjesën ballore të saj ishte vizatuar një pallat dhe kanë bërtitur:

Turp turp.

Ndërkohë Rama ka vijuar fjalën dhe ka ironizuar grupin që protestonte, duke thënë se janë harrpuiel.

Qytetarët duke mbajtur bredhin prej kartoni

Rama: Gratë mbyllin çadrat burrat në çadër.

Protestuesit: Turp, turp, turp.

Rama: Për të mos prishur syrin e keq, kemi dhe tre katër harrupiel këtu. Unë nuk dua ta zgjas dua tu uroj të gjithëve një vit të ri të gëzar.

Dua të siguroj të gjithë se çfarë nuk të vret të bën më të fortë, sot jemi të gjithë më të fortë, shqipëria është më e fortë. Dhe ata 4-5 xhakajdurët që morën atë që meritonin, pasi nuk u sollën mirë.

Shtuar më 09/12/2019, ora 19:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori