Incidenti ne Shkup, Prishtina akuzon faktorin shqiptar
Albeu.com
Deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe ekspertë të sigurisë fajësojnë faktorin politik shqiptar në Maqedoni për shfaqjen e grupeve të armatosura shqiptare. “Problemi i shqiptarëve të Maqedonisë nuk zgjidhet në ato mënyra.Faktorit politik shqiptar nuk i merret vesh, sepse komuniteti shqiptar atje nuk ka parti në opozitë”, ka deklaruar deputeti i AAK, Naim Maloku. Ndërsa Rustem Mustafa, anëtar i komisionit parlamentar të sigurisë, shprehet se faktori politik shqiptar, por edhe ai maqedonas, fle gjum përsa i përket çështjeve shqiptare.
Shtuar më 13/05/2010, ora 22:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori