Incident në Mitrovicë - një i lënduar
Albeu.com
Mbrëmë rreth orës 18:00, në pjesën veriore të Mitrovicës ka ndodhur një incident. Një i ri shqiptar, i cili po shkonte në lagjen Lumbardhi, e ka lënduar një të ri serb, i cili njoftohet ta ketë provokuar dhe sulmuar atë, sapo e kishte kaluar urën e Ibrit.Pas këtij incidenti, në afërsi të urës, në pjesën veriore, kanë protestuar rreth 100 serbë, por sipas policisë, situata ka qenë nën kontroll.

Kryeministri i Kosovës Agim Çeku dënoi ashpër sulmin e mbrëmshëm dhe kërkoi nga policia e drejtësia që autorët e sulmit të dalin sa më shpejtë para drejtësisë. rtk
Shtuar më 29/03/2006, ora 11:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori