Imunologu: Nëse keni kaluar COVID-19, nuk keni nevojë për vaksinë
Mjeku imunolog Genc Sulçebe u shpreh se personat që kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta kryejnë vaksinë.

Sipas tij nëse kanë antitrupa nuk kanë nevojë që të bëjnë këtë vaksinë.

“Personat që e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta bëjnë vaksinën.

Vaksinimin e bëjmë për të krijuar imunitetin dhe kjo do të krijohet kur të krijohen antitrupat.

Pandemia thuhet se të paktën janë 6 muaj antitrupat.

Janë vetëm maja e ajsbergut dhe pas qëndron një ‘ushtri’ që ndihmon trupin”, tha mjeku./Opinion
Shtuar më 26/11/2020, ora 23:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori