Identifikohen 33 personat e vrare ne Krushe te Madhe ne vitin 1999
Albeu.com
PRISHTINE - Zyra e UNMIK-ut per persona te pagjetur dhe mjekesi ligjore ka njoftuar se eshte bere identifikimi i 33 personave te vrare ne Krushe te Madhe, ne vitin 1999.PRISHTINE - Zyra e UNMIK-ut per persona te pagjetur dhe mjekesi ligjore ka njoftuar se eshte bere identifikimi i 33 personave te vrare ne Krushe te Madhe, ne vitin 1999. Mirepo familjaret jane shprehur te zhgenjyer me faktin se shumices se kufomave u jane identifikuar vetem disa pjese te trupit, nderkohe qe kerkojne te behet kompletimi i eshtrave dhe qe pastaj te behet edhe ceremonia e perbashket e varrimit. Ne vitin 1999 forcat serbe, pasi rrethuan fshatin Krushe e Madhe te Rahovecit, vrane dhe masakruan qindra fshatare, prej tyre 121 vetave, prej atehere nuk u diheshin kufomat.
Shtuar më 22/03/2005, ora 20:08
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori