I vënë zjarrin arës, digjet rrjeti elektrik në Fier
Kanë dashur të pastrojnë arat e korrura nga gruri duke i vënë zjarrin, por flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur gjithë rrjetin elektrik të fshatit Shënpjetër të Fierit. Zjarri ka rënë rreth orës 10.15 minuta.

Në vengjarje ndodhen forca të policisë së rendit Fier. Sipas policisë, OSHEE është lajmëruar që në momentet e para dhe ka bërë stakimin e energjisë për shkak se zjarri ka shkrirë kabllot elektrikë.

Po sipas tyre, në vendgjarje nuk kanë gjetur autorët e zjarrvënie.

Shtuar më 25/08/2019, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori