I shpallur në kërkim prej 5 vitesh, bie në pranga vlonjati
Policia ka vënë në prana një 29 vjeçar i shpallur në kërkim në qytetin e Vlorës.

I arrestuari është akuzuar për veprat penale: "Dhunë në familje" dhe armëmbajtje pa leje.

Gjykata ka vendosur masën e dënimit me një vit burg për vlonjatin.


Njoftimi i Policisë:

Në vijim të punës intensive për kapjen e personave në kërkim, policia ka bërë ndalimin e shtetasit:

D., 29 vjeç, banues në Vlorë.
Ndalimi i këtij personi u bë për arsye se 29 vjeçari ka qenë në kërkim për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe nunicioneve”.

Vepra penale për të cilat Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda me vendimin nr.122 të vitit 2014, e ka dënuar me rreth 1 vit burgim.
Shtuar më 24/05/2019, ora 10:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori