I rrezikuan "kokën" Tahirit, kush janë socialistët që nuk votuan në Kuvend
Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është votuar mbi kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

Maxhoranca ka rrëzuar me 75 vota kundër kërkesën e Prokurorisë.

Gjatë votimit u vu re se 5 deputetë vendosën të mos votonin për Saimir Tahirin.

Mësohet se në Kuvend nuk votuan deputetët, Saimir Tahiri, deputeti Tom Doshi, ministri Fatmir Xhafaj, që ndodhet në vizitë në Itali, deputeti Agron Çela i LSI dhe deputeti Vangjel Tavo. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2017, ora 14:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori