EMRI/ I riu shqiptar kapet në fermën e kanabisit në Angli: Xhepat plot me para e çelësa Benzi
Një tjetër shqiptar është arrestuar në Britani në një shtëpi ku kultivohej rreth 60 bimë kanabisi.

Shtetasi në fjalë mësohet se është Julian Bajrami dhe pretondoi se ishte trafikuar drejt Britanisë.

Në duar iu gjetën 2500 paund cash. Zyrtarët e policisë po heton për një incident tjetër ndërsa u ndeshën me fermën më 21 gusht të vitit të kaluar.

Bajrami u paraqit në Gjykatë pasi akuzohet për prodhimin e kanabisit dhe posedimin e pasurisë kriminale. Ai kërkoi një përkthyes gjatë gjithë procedurës.

Martin Toëers tha: “Oficerët hynë në pronë dhe gjetën një fermë kanabisi sipër me 60 bimë në total, së bashku me pajisjet që i rrisnin. Duke bërë zbulimin, policia u largua për pak kohë nga prona.

Kur ata hynë përsëri, e gjetën të pandehurin duke ecur poshtë. Duket se ai u ishte fshehur me sukses herën e parë. Ai u gjet në posedim të një tufë parash në xhepin e tij me vlerë prej 2,570 £ dhe çelësat e një Mercedesi që ishte parkuar afër.”

Telefoni i tij u sekuestruan dhe u gjetën fotografitë e tij “në dukje të lumtur” në një udhëtim në bregdetin e Cleveland. Në intervistën e policisë, 24-vjeçari tha se ishte viktimë e trafikimit njerëzor dhe skllavërisë moderne.

Vlera e parashikuar e fermës së kanabisit ishte midis 16,000 dhe 50,000 paund. Por Bajrami nuk i shpëtoi dënimit dhe do të qëndrojë pas hekurave për 10 muaj.
Shtuar më 21/01/2021, ora 19:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori