I riu dogji veten me benzinë, ish-e fejuara nuk i shkoi në varrim
Pas vdekjes në mënyrë tragjike të 38-vjeçarit Olgert Miho, i cili u vetëdogj me benzinë në shenjë hakmarrjeje për ndarjen nga ish-e fejuara, kjo e fundit ka treguar në Polici se mes tyre kishte marrë fund lidhja e dashurisë.

Sipas saj, edhe pas ndarjes Olgerti kishte bërë përpjekje për t’u ribashkuar, por ajo ishte e vendosur për t’i dhënë fund dhe nuk e kishte pranuar.

“Panorama” ka mësuar se D. Ismailanji nuk ka shkuar në varrimin e ish-të fejuarit të saj.

Pasi ka vizituar të motrën në spital mësohet se ajo ka qëndruar në Korçë me familjen e saj, por për të evituar ndonjë incident të mundshëm me të afërmit e 38-vjeçarit ka vendosur të mos marrë pjesë në ceremoninë mortore.

Ngjarja ku Olgert Miho i dha fund jetës ndodhi dy ditë më parë. Ai u ngjit në pallatin ku jetonte ish-vjehrra e tij dhe dyshohet se në gjendje të dehur është spërkatur me benzinë, duke i dhënë vetes flakë. “Rreth orës 05:30, në lagjen nr.18, në Korçë, është vetëdjegur me benzinë në banesën e ish-vjehrrës së tij shtetasi O.M., 38 vjeç, banues në Korçë.

Nga hetimet e kryera rezulton se ky shtetas në sheshpushimin e pallatit ka lyer veten e tij dhe më pas një pjesë të sasisë së lëndës djegëse (benzinë) e ka hedhur poshtë derës së banesës, brenda së cilës ndodheshin ish-vjehrra, shtetasja D.Ç., 58 vjeçe, si dhe ish-kunata e tij, shtetasja G.I., 28 vjeçe.

Për pasojë, shtetasi O.M. ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Gjithashtu ka marrë djegie trupore shtetasja G.I., e cila ndodhet në Spitalin e Korçës nën kujdesin e mjekëve, si dhe është djegur pothuajse e gjithë hyrja e apartamentit në pronësi të 58-vjeçares”, bëri të ditur dje Policia e Korçës./Albeu.com/
Shtuar më 04/03/2017, ora 19:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori