I refuzonte dashurinë, djali i mësueses qëllon 18-vjeçaren
Refuzimi i lidhjes ka qenë shkaku që Aldar Arishaj të plagoste një ditë më parë me armë në ambientet e shkollës së fshatit Gjorm, shoqen e tij të klasës. Sipas deshmisë së tij, ai kishte dashur te trembte vajzën, por arma ishte shkrehur pa dashje.

Doja vetëm ta trembja, jo ta qëlloja. Nuk e di se si ka ndodhur dhe arma u shkreh. Unë e doja atë dhe kisha kaq kohë që i kërkoja të lidhej me mua, por ajo më refuzonte” është shprehur ai.

I gjendur përballë refuzimit të vazhdueshëm, adoleshenti ka shkuar dje me armë në shkollë. Duke e kërcënuar nëpërmjet telefonit, ai ka mundur ta nxjerrë nga ora e mësimit vajzën, Emilah Totaj.Sapo ka dalë ai e ka tërhequr vajzën drejt një klase të boshatisur dhe i gjendur sërish në kushtet e refuzimit, fillimisht ai e ka qëlluar me grushte 18-vjeçaren dhe më pas i ka nxjerrë armën për ta kërcënuar.E tronditur vajza ka kërkuar ndihmë duke dalë me vrap nga klasa , ndërsa autori e ka qëlluar me plumb pas shpine.


Pas një ndërhyrje kirurgjikale vajza ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa Arishaj është arrestuar nga policia. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 09:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori