I ofron postin e ambasadorit në Shqipëri, shqiptari i thotë "JO" Trumpit
Kandidati republikan për guvernator Peter Lumaj ka refuzuar publikisht Donald Trump.

Lumaj ka emigruar drejt SHBA-së rreth 30 vite më parë, dhe ka refuzuar ofertën e Trump për të qënë ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri.

"Më është ofruar një punë për të qenë ambasadori i ardhshëm në Shqipëri për të përfaqësuar Shtetet e Bashkuara.

E hodha poshtë, sepse mendoj se mund t’i shërbej shtetit më mirë sesa të jem jashtë shtetit"- ka deklaruar ai duke treguar publikisht se e ka refuzuar Trumpin. /albeu.com/


Shtuar më 20/03/2018, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori