I “mbylli” gojën Berishës në Kuvend, Rama falenderon Ruçin
Pëlqej
Ditën e sotme është mbledhur grupi parlamentar i PS-së dhe kryeministri Edi Rama e ka nisur me një falenderim për kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi për punën e bërë në seancat e para të Kuvendit.

“Falënderoj Gramozin që realisht që na ktheu shpresën se në atë sallë mund të ketë sens dhe rregull dhe se aty mund të flitet për njerëzit dhe jo për njeri-tjetrin.

Dua të nënvizoj një detaj që është shumë i rëndësishme për fat të keq, ndërkohë që nuk duhet të ekzistonte që fillimi për herë të parë, mesa pyeta edhe disa kolegë, në historinë e kuvendit, i seancave në orën fiks të përcaktuar është një normë që ne do ta respektojnë për 4 vjet”-tha Rama. /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2017, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori