I mbijetoi dy luftërave e dy pandemive, 105 vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë
Një banore e shtëpisë së të moshuarve në New Jersey, e cila doli pozitive për COVID-19 në ditëlindjen e saj të 105-të, tani e ka mundur virusin.

Ajo thekson se thelbi i fuqisë së saj është konsumi i rrushit të lagur me xhin, ndërsa nuk ka përdorur ushqime të shpejta.

Lucia DeClerck, i ka “mbijetuar” tre burrave, dy luftërave botërore dhe dy pandemive.

Gjyshja e madhe, e cila ishte dy vjeç kur u përhap gripi spanjoll, tani është rikuperuar nga koronavirusi më shumë se një shekull më vonë, pasi u testua pozitive për sëmundjen më 25 janar, shkruan panorama.

Pavarësisht se u konsiderua një pacient me rrezik të lartë për shkak të moshës së saj, Michael Neiman, administrator i shtëpisë së të moshuarve, tha se ajo nuk shfaqi ndonjë simptomë serioze të virusit dhe ishte përsëri në dhomën e saj brenda dy javësh, duke bërë punë dore.
Shtuar më 23/02/2021, ora 22:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori