I kërkuar në Itali për drogë, arrestohet në Tiranë 32-vjeçari
Policia ka vënë në pranga një 32-vjeçar pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia italiane për “Pjesëmarrje në oraganizatat kriminale me objekt trafikimin e drogësllojit kokainë”.

I arrestuari është Amarild Tole, ishte dërguar urdhër-arresti nga Gjykata e Torinos në Itali, pas përfshirjes në një prej bandave të trafikut të drogës.

“Amarild Tolja, 32 vjeç, banues në Tiranë, i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Torinos, Itali, ka dërguar urdhërin për arrestimin e tij dhe dërgimin drejt shtetit Italian, për veprat penale.

“Pjesmarrje në oraganizatat kriminale me objekt trafikimin e drogësllojit kokainë”, parashikuar nga Nenet 81 dhe 110 të Kodit Penal Italian”, shkruhet në njofitmin e policisë. 32-vjeçari do të ekstradohet në Itali. /albeu.com/


Shtuar më 17/05/2017, ora 13:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori